piątek, 14 czerwca 2024Sprzedaż

tel. 032/ 47 33 100
biuro@ferroli.com.pl
nasi przedstawiciele

/ O firmie / Historia

powrót
LATA ‘50
Historia Grupy Ferroli rozpoczyna się w latach 50-tych, w San Bonifacio małym miasteczku niedaleko Werony. Lata te są początkiem odbudowy gospodarczej po II wojnie światowej.
W 1953 roku synowie Sante Ferroli wpadają na pomysł rozpoczęcia niezwykłego przedsięwzięcia. Początkowo jest to typowa praca rzemieślnicza obróbki żelaza i miedzi.
Gazyfikacja dociera do San Bonifacio i właśnie wówczas pionier ogrzewnictwa udziela się przy utrzymaniu i konserwacji sieci gazowej. W małej mieścinie, po dachem domu na via Rosa nr 3 zostaje przerobiony kocioł na drewno w kocioł gazowy. Krótko potem pierwszy kocioł gazowy Ferroli zostaje przedstawiony na targach w Mediolanie. A w międzyczasie Dante Ferroli wygrywa przetarg na dostawę 500 kotłów dla Spółdzielni Mieszkaniowej Werony. Później dostawy będą dotyczyły okolicznych miejscowości. To początek długiej drogi która w tamtych latach wciąga coraz więcej przedsiębiorstw. Rozpoczęła się epoka współczesnego przemysłu.

LATA ‘60
W latach 60 rozpoczyna się era przemysłu Ferroli. Pierwsze fabryki już są ukończone. W 1961 została zbudowana odlewnia.
Praca jest bardzo ciężka ale pasja i entuzjazm pokonują trudności. Dante Ferroli decyduje się na międzynarodowe ukierunkowanie firmy i tak w 1961 roku pan Omens, właściciel AGPO wraca do Holandii z pierwszymi prototypami kotłów Ferroli . W krótkim czasie holenderska firma AGPO staje się jednym z najważniejszych partnerów handlowych Ferroli.
W 1965r Ferroli decyduje się wejść na rynek hiszpański i buduje w Burgos fabrykę kotłów i grzejników. Od tego momentu Ferroli Hiszpania stała się jednym z najważniejszych elementów Grupy Ferroli.

LATA ‘70

Przed Ferroli otwiera się ważne dziesięciolecie. Grupa otwiera nową filię we Francji. Krótko potem w 1973 zostaje otwarta fabryka w Alano, w prowincji Belluno. Ferroli zatrudnia 500 pracowników. produkcja zostaje podwojona ,Dante Ferroli reorganizuje produkcję. Trwają ciągłe inwestycje w fabryki mające na celu umocnienie obecności Grupy Ferroli w całej Europie Zachodniej. Ferroli rozpoczyna współzawodnictwo z firmami francuskimi i otwiera linię produkcyjną kotła wiszącego żeliwnego. Pod koniec lat 70-tych, podwojona zostaje produkcja fabryki w Alano oraz zostają zmodernizowane instalacje w San Bonifacio.


LATA ‘80

Ferroli unowocześnia swoje produkty poprzez wprowadzenie w połowie lat 80 zaawansowanej elektroniki w kotłach wiszących. Ferroli dokonuje ujednolicenia produkcji i całej sieci handlowej. Projektanci Ferroli jako pierwsi we Włoszech rozwijają kocioł wiszący, gazowy z wymiennikiem miedzianym. Grupa kontynuuje przedsięwzięcie ważne również dzięki doskonałym rezultatom handlowym w Holandii i realizacji nowych inwestycji które wybiegają w przyszłość. I tak pod koniec lat 80 Dante Ferroli skierował swoją uwagę w stronę państw wschodnich.

LATA '90
To właśnie pod szyldem Ferroli miał miejsce pierwszy zakup włoski w byłych Niemczech wschodnich. Przedsiębiorstwo z San Bonifacio zakupiła fabrykę i w Dreźnie dając początek Ferroli Industrie. Od tego momentu Ferroli przekształca się w grupę kapitałową W 1994 roku najlepszy produkt domowy europejski jest “Werończykiem”. Kocioł Xignal otrzymuje zasłużone uznanie dzięki swojemu wewnętrznemu systemowi autodiagnozy pokonując konkurentów francuskich i angielskich. W 1995 roku Dante Ferroli zostaje wyróżniony najwyższym odznaczeniem państwowym za zasługi w rozwoju przemysłu włoskiego. (Cavaliere del Lavoro)
W tym samym czasie rozpoczyna się doświadczenie z rynkiem ogrzewania i klimatyzacji przemysłowej. Ferroli przekształca ogrzewanie domowe w biznes przemysłowy. Ferroli w tym dziesięcioleciu kontynuuje swój rozwój światowy otwierając w 1991 roku filię w Turcji a następnie w Rumunii i w Polsce. W 1998 roku Grupa jest jedną z pierwszych firm włoskich i jest juz obecna w internecie.

LATA ‘00
W roku 2000 Grupa Ferroli znaczne się powiększa dzięki kilku ważnym zakupom. 2001 holenderska AGPO, w 2002 Lamborghini. Lata 2000 to również lata chińskie i również tutaj Dante Ferroli nie pozostaje nieprzygotowany. W 2001 Grupa realizuje swoje pierwsze przedsięwzięcie w Kraju Smoka, otwierając fabrykę produkującą stalowe kotły większej mocy w mieście Tchindao. W roku 2004 zostaje zakupiona fabryka Bilichi jedno z wiodących przedsiębiorstw Chin produkująca elektryczne podgrzewacze wodne.

Gama produktów Ferroli zajmuje dużą przestrzeń od kotłów wiszących do gigantycznych parowych przemysłowych. Od palników gazowych i olejowych do grzejników. Od klimatyzatorów domowych do dużych urządzeń chłodzących przemysłowych.
22 spółki rozmieszczone w 9 krajach, 11 fabryk we Włoszech, Niemczech, Chinach i Hiszpani. 2 000 pracowników, kapitał który w 2005 roku osiągnął 550 mln euro.
Każdego dnia ponad 2000 mężczyzn i kobiet na całym świecie pracują z determinacją umacniając wyjątkową więź z klientami którym gwarantują ciągły i wydajny serwis. Właśnie przez to zaufanie jakim nas darzą Grupa Ferroli stała się jednym z najważniejszych punktów na rynku w całym świecie.